Bursa Travestileri Travesti Nedir? | Bursa Travestileri, Bursa Travesti

Travesti Nedir?

Travesti kelimesinin tarih ve anlamı belkide Bursa ve Altıparmak travesti kadınlarının ön plana çıkması ile bilinir. Çekirge ve Görükle travestileri ise bu dünya güzeli travesti kadınlarını takip etmekdirler.

Travesti? Bu sözcüğün anlamını ciddi anlam da bilmeyenlerimiz de vardır. Bilip de yanlış bilenlerimiz de olabilir diye biz ta uzaklar da bir şehre gittik orada ki travesti arkadaşlara siz kimsiniz nesiniz diye sorduk. Bursa Travestileri bu husus da daha kültürel fikirleri vardır diye düşündük. Neden özellik ile bu şehre gittik çünkü bu kelimenin geçildiği her toplulukta akıllara ilk gelen şehir Bursa olmaktadır. Sanki bütün trans kadınlar bu şehirden çıkmışlar diye bir ibare kullanılmaktadır. Halbuki asla öyle bir şeyin olmadığının altını biz çiziyoruz. Belki de Türk sanat müziğinin divası Bülent Ersoy hanımefendinin buralı olması yada rahmetli Zeki Müren’in buralı olmasından dolayı bu ibare kullanılmıştır. Gelelim konumuza kimdirler ne yapıyorlar?

Trans kadın anlam olarak zaten trans geçiş demektir. Yani erkek olarak doğup sonradan ameliyat ile yada kadın kıyafeti giyerek değişime uğrayanlardır. Bu bilinçli hadi ben kadın oluyorum demek ile olan bir şey değildir. Kişi doğduktan sonra zaten belli bir yaştan sonra kendini tanımaya başlar aklı başın da yani düşünebilir yaşa geldiği andan itibaren kendi içinden farklı olduğunu anlar tabi ki o zaman daha cinsiyet denilen kavramdan bile haberi olmadığı için kendisini öyle kabul eder bir yaşa kadar. Daha sonraları kendinin farklı olduğunu anlar işte o zaman o kimlik le bocalamaya ve kendisini tanımaya başlar. Yaşıtlarından çok farklı olduğu yakın arkadaşlarının bile bazen sözlü tacizlerine uğrar. Bir yaştan sonra zaten aileden kopma ve kendi hayatını çizmeye başlar işte o zaman hayat onun için başlar hayatın zorlukları işin açıkçası erkek kadın oluyor herkes bir kere dışlıyor herkesten önce zaten doğuran anne ve baba dışlıyor. Bütün bu dışlanma sonun da kişi tek olarak ayaklarının üstün de durmayı başarıyor bazen de başaramıyor. Trans ölümleri neden bu kadar çok oluyor? Hayata tutunmayı başaramıyor zor geliyor ve gibi şeylerden dolayı, destekçi bu evreler de kesinlik ile şart olmaktadır hele ki bir doktorun kesinlik ile olması lazım. Evet trans değişim erkeğin kadın olmasına Travesti kadın denilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir