Bursa Travestileri Cinsellik İle Bulaşan Hastalıklardan Korunmak | Bursa Travestileri, Bursa Travesti

Cinsellik İle Bulaşan Hastalıklardan Korunmak

Bursa travesti topluluğunun en büyük takıntılarından biridir cinsel yol ile bulaşan hastalıklar bu konu hakkında çok hassas ve tedbirlidirler.

Bu gün ki yazı dizimiz de cinsel yollar ile bulaşan hastalıklardan bahsedeceğiz. Özellik ile seks işçiliği yapan Travesti kadınlar bu tarz hastalıkları daha çok ciddiye alıyor ve korunma yollarını araştırıp uyguluyorlar. Direk bunu tabi ki trans kadınlara yüklememek gerekir bunun yanın da bir sürü hayat kadınları da mevcuttur. Seks işçiliği yapan kadınlar trans kadınlara nazaran daha çok duyarsızdırlar bu konuda. Bursa Travestileri diyor ki eğer tek eşli olmayı beceremiyor iseniz ikinci partneriniz ile cinsel temas esnasın da kesinlik ile korununuz korunmanın bir çok yolu vardır fakat özellik ile kondom ile korunmak en mantıklısı veya en sağlıklısı olandır. AİDS hastalığı çok yaygın olan bir hastalıktır ve cinsel yol ile bulaşması çok kolay olmaktadır. Tükürük ve salya gibi akışkanlar ile bulaşmayan başkasının  kaşığından yediğimiz de veya temas ile bulaşmayan bir hastalık türü olup direk cinsel yol ile bulaşan bir salgın olmaktadır.

Bu hastalığın da kendi dönemin de evreleri olmaktadır. Özellik ile kuluçka dönemi dediğimiz evre  çok ciddi bir dönem olmaktadır. Hastalık dediğimiz gibi temas ile bulaşmayan kan cinsellik gibi yollar ile bulaşan bir hastalıktır. Günümüz de artık bu hastalığın bile ilacı bulunmaktadır. Hastalığı geçirmese de en azından durdurma yani dondurma dönemi olmaktadır. hastalık yerin de ileri ve geri gitmiyor o virüsü yerin de bırakıyoruz. Türkiye de bu hastalığın ilaçları devlet tarafından karşılanıp bir dönem karantina altına alınmaktadır.

Tabi ki AİDS sadece cinsel yol ile bulaşan bir hastalık değildir bu bilindik olduğu için hemen kaleme aldık. Hepatit B dediğimiz virüs de yine cinsel yollar ile çok kolayca bulaşan bir hastalıktır. Hiv tamamen AİDS ile bağımsız bir hastalıktır bunu FRENGİ takip etmektedir. Genital bölgeler de oluşan siğiller gibi hastalıklar da yine cinsel hastalıklardan birisi olmaktadır. Bazı dönemler de hasta olan bir erkek eşi ile cinsel ilişki esnasın da eş hamile ise bebeğe de geçme riskleri olmaktadır. Tek eşli olamıyor isek korunmak şarttır diyoruz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir